Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
Загальна iнформацiя
Повна назва
ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ДИТОДЯГ"
Код ЄДРПОУ 00309938
Лiцензiї немає
Мiсцезнаходження
61033, м. Харкiв, вул. Шевченка, 235
Вiдокремленi пiдроздiли немає
Банк, основний рахунок 26004962505332 ПАТ "ПУМБ" в вiд.ПУМБ "РЦ в м.Харкiв"
МФО 334851
Директор Дiдик Лариса Станiславiвна
Головний бухгалтер
Соляник Свiтлана Валентинiвна
Перiод, який охоплено фiнансовою звiтнiстю 2016 рiк
1. Iнформацiя про Товариство
ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ДИТОДЯГ" (надалi – АТ "ДИТОДЯГ", Товариство, пiдприємство, емiтент ) є публiчним акцiонерним товариством, яке зареєстроване i дiє в Українi, згiдно iз законодавством України.
Фiнансова звiтнiсть АТ "ДИТОДЯГ" за рiк, що закiнчився 31.12.2016 р., була затверджена Директором АТ "ДИТОДЯГ" 28 лютого 2017 року. На дату затвердження загальнi збори акцiонерiв ще не проводилися.
Основним видом дiяльностi Товариства є надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна (код КВЕД 68.20), виробництво iншого верхнього одягу(код КВЕД 14.13) , Iнша докладна iнформацiя приведена ранiше у роздiлi "Загальна iнформацiя".
2. Основа подання фiнансової звiтностi
2.1 Основа пiдготовки фiнансової звiтностi
Фiнансова звiтнiсть пiдготовлена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (далi - МСФЗ).
Фiнансова звiтнiсть складена у вiдповiдностi до МСФЗ, що оприлюдненi на сайтi Мiнiстерства фiнансiв України та є чинними станом на 31.12.2016 р. Товариство не застосовує жодних МСФЗ достроково.
Вiдхилення вiд вимог пунктiв 24 та 25 МСФЗ (IAS) 29 "Фiнансова звiтнiсть в умовах гiперiнфляцiї" стосовно перерахунку окремих частин капiталу (а саме, статутного капiталу), сформованих у роки гiперiнфляцiї, зроблене з метою досягнення достовiрного подання, розкрито на детально обґрунтоване у Примiтцi 12, як це дозволяється та приписується пунктами 19-24 МСФЗ (IAS) 1 "Подання фiнансової звiтностi". У зв’язку з цим, за висновком управлiнського персоналу, фiнансова звiтнiсть справедливо подає фiнансовий стан, фiнансовi результати дiяльностi та грошовi потоки Товариства; дотримано всi застосовуванi МСФЗ, окрiм вiдхилення вiд певної вимоги МСФЗ (IAS) 29 для досягнення достовiрного подання.
Облiкова полiтика за МСФЗ застосовується послiдовно, починаючи з фiнансової звiтностi за 2012 рiк.
Ця фiнансова звiтнiсть, згiдно роз’яснень, зокрема, згiдно спiльного листа НБУ, Мiнiстерства фiнансiв та Держкомстату України вiд 07.12.2011 № 12-208/1757-14830/31-08410-06-5/30523/04/4-07/702), наводиться з порiвняльною iнформацiєю за 2015 рiк та звiту про фiнансовий стан на 01.01.2016 р., тобто ця фiнансова звiтнiсть є повним пакетом фiнансової звiтностi за 2016 рiк.
Формат фiнансових звiтiв представлений з урахуванням вимог Мiнiстерства фiнансiв України, що затверджує форми фiнансових звiтiв в Українi. Статтi фiнансової звiтностi за МСФЗ вписанi в найбiльш доречнi рядки форм фiнансових звiтiв, затверджених Мiнiстерством фiнансiв України. Змiст рядкiв конкретизовано у Примiтках. Рядки не мiстять посилань на вiдповiднi Примiтки, тому що це не передбачено формами, але Примiтки структурованi для полегшення користування, додано Змiст iз вказанням сторiнок. Форми фiнансової звiтностi вирiшено не модифiкувати згiдно роз’яснень Мiнiстерства фiнансiв України (Лист вiд 04.01.2013 р. № 31-08410-06-5/188).
Ця фiнансова звiтнiсть є окремою фiнансовою звiтнiстю емiтента. Емiтент не має iнвестицiй в дочiрнi, асоцiйованi та спiльнi пiдприємства.
Ця фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена вiдповiдно до принципу оцiнки за первiсною вартiстю, з урахуванням вимог МСФЗ.
Ця фiнансова звiтнiсть складена в тисячах гривень, всi суми округленi до тис. грн., крiм випадкiв, де вказано iнше.
2.2. Суттєвi судження, оцiнки та припущення
Керiвництво використовує ряд оцiнок i припущень, що базуються на попередньому досвiдi керiвництва та iнших факторах, у тому числi на очiкуваннях щодо майбутнiх подiй, якi вважаються обґрунтованими за iснуючих обставин, стосовно представлення активiв i зобов’язань, розкриття умовних активiв i зобов’язань тощо при пiдготовцi фiнансової звiтностi у вiдповiдностi з вимогами МСФЗ. Фактичнi результати можуть вiдрiзнятися вiд вказаних оцiнок.
Припущення та зробленi на їхнiй основi розрахунковi оцiнки постiйно аналiзуються на предмет необхiдностi їх змiни. Змiни в оцiнках визнаються в тому звiтному перiодi, коли цi оцiнки були переглянутi, i в усiх наступних перiодах перспективно.
Пiд час пiдготовки цiєї фiнансової звiтностi керiвництвом було зроблено наступнi судження, оцiнки та припущення:
1) Товариство продовжуватиме свою дiяльнiсть на пiдставi принципу безперервностi.
2) Жодний компонент бiзнесу та/або група активiв чи окремi активи не передбаченi на продаж та не класифiкованi як групи вибуття. Вся дiяльнiсть розглядається як дiяльнiсть, що продовжується, iнформацiя з припиненої дiяльностi не наводиться.
3) Ознаки знецiнення активiв вiдсутнi.
4) Строки корисного використання довгострокових не фiнансових активiв обґрунтованi; цiлком зношенi активи продовжують використовуватися та не можуть бути списаними з балансу, так як Товариство їх фактично використовує, пiдтримує робочий стан.
5) Резерви щорiчних вiдпусток мiстять оцiночнi значення вiдповiдно до методологiї, визначеної облiковою полiтикою.
6) Облiк фiнансових активiв в частинi зменшення корисностi мiстить ряд припущень та оцiнок (наявнiсть чи вiдсутнiсть ознак знецiнення, майбутнi грошовi потоки тощо).
7) Вiдстрочений податковий актив визнається в тiй мiрi, в якiй iснує ймовiрнiсть наявностi оподатковуваного прибутку, проти якого можуть бути використанi тимчасовi рiзницi i податковi збитки. Час утилiзацiї/погашення вiдстрочених податкових активiв та зобов’язань теж є припущенням, на пiдставi якого застосовуються вiдповiднi майбутнi ставки податку.
8) Товариством оцiнено, що для тих активiв та зобов’язань, що вiдображенi в балансi як довгостроковi (крiм вiдстрочених податкiв), вiдшкодування активiв або погашення зобов’язань, вiдповiдно, вiдбудеться бiльш нiж через дванадцять мiсяцiв з дати балансу для кожного рядка активiв та зобов'язань, а по поточним – не бiльш нiж протягом календарного року; додатковi розшифрування не надаються, окрiм опису, що наведений у контекстi ризикiв лiквiдностi.
9) Пiд час дисконтування довгострокової кредиторської заборгованостi використано облiкову оцiнку доречної ставки дисконтування (облiкова ставка НБУ), ця оцiнка може змiнитися перспективно, якщо Товариство отримає найкращi обґрунтування iншої ставки.
10) Товариством оцiнено, що договори оренди не мiстять ознак фiнансової оренди та повиннi класифiкуватися як операцiйна оренда.
11) Аналiз чутливостi та iншi аналiзи щодо управлiння ризиками мiстять припущення стосовно варiювання чинникiв та їхнього впливу на активи, зобов’язання, сукупних дохiд та капiтал.
2.3. Суттєвi положення облiкової полiтики
В цьому роздiлi наведено лише тi суттєвi положення облiкової полiтики, що стосуються статей фiнансової звiтностi за 2016 рiк; iншi не наведено.
Суттєвiсть
З метою формування показникiв фiнансової звiтностi товариство встановлено кордон суттєвостi в розмiрi 1 тис. грн. для всiх статей балансу, крiм статей, для яких визначено окремий критерiй суттєвостi.
Фiнансовi iнструменти
Фiнансовi iнструменти вiдображаються за справедливою вартiстю або амортизованою вартiстю залежно вiд їх класифiкацiї. Початок та припинення визнання фiнансових iнструментiв чiтко регламентуються МСФЗ.
Фiнансовi iнструменти первiсно визнаються за справедливою вартiстю, при цьому, фiнансовi iнструменти, крiм таких що оцiнюються за справедливою вартiстю з вiдображенням переоцiнки у прибутку чи збитку, визнаються за справедливою вартiстю плюс/мiнус витрати, понесенi на здiйснення операцiї. Найкращим пiдтвердженням справедливої вартостi при первiсному визнаннi є цiна угоди.
Грошовi кошти i їх еквiваленти включають готiвковi грошовi кошти, кошти на поточних рахунках та короткострокових депозитах в банках.
Товариство класифiкує непохiднi фiнансовi активи за наступними категорiями:
а) фiнансовi активи, що оцiнюються за справедливою вартiстю з вiдображенням переоцiнки у прибутку чи збитку (облiковуються за справедливою вартiстю, без перевiрки на зменшення корисностi, змiна справедливої вартостi вiдображається у фiнансовому результатi);
б) фiнансовi активи утримуванi до погашення (облiковуються за амортизованою вартiстю iз застосуванням ефективної вiдсоткової ставки, перевiряються на зменшення корисностi);
в) дебiторська заборгованiсть за товари, роботи та послуги та iнша монетарна ДЗ (облiковується за амортизованою вартiстю, перевiряється на зменшення корисностi);
г) фiнансовi активи доступнi для продажу (облiковуються за справедливою вартiстю, перевiряються на зменшення корисностi, змiна справедливої вартостi вiдображається у капiталi (через iнший сукупний дохiд); якщо неможливо достовiрно визначити справедливу вартiсть акцiй та iнших iнструментiв власного капiталу – облiковуються за собiвартiстю);
Товариство класифiкує непохiднi фiнансовi зобов’язання за наступними категорiями:
а) фiнансовi зобов’язання, що оцiнюються за справедливою вартiстю з вiдображенням переоцiнки у прибутку чи збитку (облiковуються за справедливою вартiстю, змiна справедливої вартостi вiдображається у фiнансовому результатi);
б) iншi фiнансовi зобов’язання (облiковуються за амортизованою вартiстю iз застосуванням ефективної вiдсоткової ставки).
Основнi засоби, iнвестицiйна нерухомiсть, нематерiальнi активи
Об’єкти основних засобiв, iнвестицiйної нерухомостi та нематерiальних активiв вiдображаються у фiнансовiй звiтностi за iсторичною собiвартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї та збиткiв вiд зменшення корисностi. Модель облiку за переоцiненою вартiстю не застосовується. Амортизацiя нараховується прямолiнiйним методом. Строки корисного використання по класах наступнi:
Кабельна траса, споруди та комунiкацiї - вiд 10 до 30 рокiв,
Будiвлi та iнша iнвестицiйна нерухомiсть - вiд 20 до 70 рокiв,
Машини та обладнання - 5 рокiв,
Iнструменти, прилади, iнвентар, меблi - 5 рокiв,
Транспортнi засоби - 5 рокiв,
Iншi основнi засоби - 5 рокiв,
Нематерiальнi активи (програмне забезпечення) - вiд 1 до 5 рокiв,
Iншi нематерiальнi активи - 5 рокiв.
Якщо лiквiдацiйну вартiсть основного засобу чи iнвестицiйної нерухомостi визначити заздалегiдь неможливо, то вона приймається рiвною "нулю". Для нематерiальних активiв лiквiдацiйна вартiсть приймається не рiвною "нулю" лише за умови, що для таких нематерiальних активiв iснує активний ринок.
Об’єкти основних засобiв, iнвестицiйної нерухомостi та нематерiальних активiв визнаються у фiнансовiй звiтностi, якщо вони вiдповiдають критерiям визнання. До нематерiальних активiв застосовуються додатковi критерiї визнання (до витрат на дослiдження й розробки, а також iнших НМА, створених власними силами).
У подальшому основнi засоби, iнвестицiйна нерухомiсть та нематерiальнi активи регулярно переглядаються на наявнiсть ознак зменшення корисностi, та у разi потреби, перевiряються на зменшення корисностi.
Запаси
Запаси зараховуються на баланс за первiсною вартiстю. Вибуття запасiв оцiнюється наступними методами: однорiднi запаси - за собiвартiстю перших по часу надходження запасiв (ФIФО); всi iншi - за iдентифiкованою собiвартiстю вiдповiдної одиницi запасiв. На дату балансу запаси визнаються за найменшою з оцiнок: за балансовою вартiстю або за чистою вартiстю реалiзацiї.
Зменшення корисностi активiв
Фiнансовi активи переглядаються на зменшення корисностi у вiдповiдностi до вимог МСФЗ 39 "Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка" iз розрахунком очiкуваних дисконтованих майбутнiх потокiв грошових коштiв. Нефiнансовi активи, iншi нiж запаси та вiдкладенi податковi активи, аналiзується на кожну звiтну дату для виявлення ознак їхнього можливого знецiнення; при наявностi таких ознак розраховується сума очiкуваного вiдшкодування (найбiльша з двох величин: вартостi при використаннi, що є очiкуваними дисконтова ними грошовими потоками, та справедливої вартостi за вирахуванням витрат на продаж). По тих акцiях та iнструментах власного капiталу з портфелю на продаж, для яких вiдсутнiй активний ринок та справедливу вартiсть яких достовiрно визначити не можливо, Товариством застосовується метод облiку за собiвартiстю iз перевiркою на знецiнення, без реверсування збиткiв вiд знецiнення.
Оренда
Оренда - це угода, згiдно з якою орендодавець передає орендаревi в обмiн на платiж або ряд платежiв право користування активом протягом погодженого перiоду часу.
Початок оренди - дата, яка настає ранiше: або дата пiдписання орендної угоди, або дата згоди сторiн виконувати зобов'язання щодо основних положень угоди. На цю дату:
а) оренда класифiкована або як операцiйна, або як фiнансова оренда;
б) у випадку фiнансової оренди, визначено суми, що їх слiд визнавати на початку строку оренди.
Початок строку оренди - це дата, з якої орендар набуває права використовувати орендований актив. Це дата первiсного визнання оренди (тобто визнання належним чином активiв, зобов'язань, доходу або витрат, якi є наслiдком угоди про оренду).
Оренда майна повинна класифiкуватися як фiнансова, якщо всi iстотнi ризики i вигоди вiд володiння предметом оренди переданi орендарю. Права на майно не обов'язково повиннi бути переданi. Усi iншi види оренди класифiкуються як операцiйна.
Товариство як орендодавець: орендний дохiд вiд iнвестицiйної власностi, переданої в оренду по операцiйнiй орендi, визнається рiвномiрно протягом термiну дiї договору оренди.
Резерви та забезпечення
Резерв щорiчних вiдпусток формується на основi розрахунку зобов’язання за щорiчною вiдпусткою, виходячи з кiлькостi днiв невикористаної вiдпустки та середньої заробiтної плати за останнi 12 мiсяцiв.
Непередбаченi зобов’язання не вiдображаються в балансi. Стислий опис таких зобов’язань, сума, iнформацiя щодо невизначеностi суми або строку погашення та сума очiкуваного погашення зобов’язання iншою стороною наводяться в примiтках до фiнансової звiтностi.
Витрати з податку на прибуток та вiдстроченi податки
Сума податку на прибуток включає суму поточного податку та суму вiдстроченого податку. Податок на прибуток вiдображається у складi прибутку або збитку в повному обсязi, за винятком сум, що вiдносяться до операцiй, що вiдображаються в iншому сукупному прибутку, або до операцiй з власниками, вiдображаються безпосередньо на рахунках власних коштiв, якi, вiдповiдно, вiдображаються в ii iншому сукупному прибутку або безпосередньо у складi власних коштiв. Поточнi витрати товариство за податками розраховуються з використанням податкових ставок, чинних на дату балансу. Вiдстроченi податки розраховується за балансовим методом та є вiдстроченими податковими активами або зобов’язаннями, що виникають у результатi тимчасових рiзниць мiж балансовою вартiстю активу чи зобов’язання та їх податковою базою. Вiдстрочений податок розраховується за податковими ставками, якi, як очiкується, будуть застосовуватися в перiодi реалiзацiї вiдповiдних активiв або зобов’язань.
Вiдстрочений податковий актив вiдображається в тiй мiрi, в якiй iснує ймовiрнiсть того, що в майбутньому буде отриманий оподатковуваний прибуток, достатнiй для покриття тимчасових рiзниць, податкових збиткiв i невикористаних податкових пiльг.
Дохiд (виручка) та витрати
Дохiд оцiнюється за справедливою вартiстю компенсацiї, яка була отримана або пiдлягає отриманню. Дохiд вiдображаються за методом нарахування.
Дохiд визнається, коли iснує надходження до суб'єкта господарювання економiчних вигiд i цi вигоди можна достовiрно оцiнити. Дохiд вiд здавання нерухомостi в оренду визнається рiвномiрно протягом термiну оренди.
Дохiд вiд виконання послуг визнається по мiрi виконання таких послуг,у разi задоволення всiх наведених далi умов:
а) можна достовiрно оцiнити суму доходу;
б) є ймовiрнiсть надходження економiчних вигiд, пов'язаних з операцiєю;
в) можна достовiрно оцiнити ступiнь завершеностi операцiї на кiнець звiтного перiоду; та
г) можна достовiрно оцiнити витрати, понесенi у зв'язку з операцiєю, та витрати, необхiднi для її завершення.
Виручка вiд процентiв та роялтi визнається за методом нарахування (для процентiв – за ефективною ставкою. Дохiд вiд дивiдендiв визнається, коли виникає право на їх отримання.
Витрати нараховуються у перiодi виникнення, за методом нарахування.
У бухгалтерському облiку доходи та витрати, що включаються у звiт про сукупнi прибутки та збитки, класифiкуються по групах, склад їх вiдповiдає складу доходiв та витрат за нацiональними Положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку, що не суперечить МСФЗ. Склад iнших сукупних доходiв вiдповiдає вимогам МСФЗ. Витрати вiдображаються за функцiєю витрат iз додатковим розкриттям за характером витрат.
Призначення деяких статей Звiту про рух грошових коштiв
Проценти отриманi по поточних рахунках та поточних депозитах Товариство класифiкує як операцiйну дiяльнiсть; проценти отриманi по iнших депозитах Товариство класифiкує як iнвестицiйну дiяльнiсть. Дивiденди отриманi класифiкуються як iнвестицiйна дiяльнiсть, сплаченi вiдсотки та виплаченi дивiденди – як фiнансова дiяльнiсть.
2.4. Змiни в облiковiй полiтицi ; стандарти, якi були виданi
Прийнята облiкова полiтика застосовується , що вiдповiдає облiковiй полiтицi, застосованiй в попередньому звiтному роцi, за винятком добровiльної змiни облiкової полiтики, i можливого впливу наведених нижче стандартiв та iнтерпретацiй i поправок до них, якi набирають чинностi з 1 сiчня 2013 року.
Протягом 2016 року облiкова полiтика не змiнювалася. У 2014 року набула чинностi поправка (доповнення) до МСФЗ (IAS) 1 "Подання фiнансової звiтностi" - "Подання статей iншого сукупного доходу", яке дещо вплинуло на фiнансову звiтнiсть. Ця поправка змiнює угрупування статей, якi подаються у складi iншого сукупного доходу. Статтi, якi можуть бути перекласифiкованi у складi прибутку або збитку в певний момент у майбутньому (наприклад, чистi доходи/витрати по фiнансових активах, наявних для продажу), повиннi подаватися окремо вiд статей, якi нiколи не будуть перекласифiкованi (наприклад, переоцiнка землi та будiвель). Поправка впливає виключно на подання i не зачiпає фiнансове становище або фiнансовi результати. Поправка набирає чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 липня 2012 р. або пiсля цiєї дати.
Нижче наводяться стандарти та iнтерпретацiї, i поправки (змiни) до них, якi були випущенi, але ще не вступили в силу на дату 31 грудня 2012 року. Товариство має намiр застосовувати цi стандарти з дати набуття чинностi, якщо вони є доречними (або будуть надалi доречнi) для дiяльностi Товариство.
МСФЗ (IAS) 19 - "Виплати працiвникам" (у новiй редакцiї)
Рада з МСФЗ опублiкувала кiлька поправок до МСФЗ (IAS) 19. Вони варiюються вiд фундаментальних змiн (наприклад, виключення механiзму коридору i поняття очiкуваної прибутковостi активiв плану) до простих роз'яснень та змiн формулювання. Товариство не бере участь у пенсiйних схемах. Тому поправки до МСФЗ (IAS) 19 не впливають на звiтнiсть Товариства. Нова редакцiя стандарту набирає чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2013 р.
МСФЗ (IAS) 28 - "Iнвестицiї в асоцiйованi компанiї та спiльнi пiдприємства"
В результатi публiкацiї МСФЗ (IFRS) 11 "Спiльна дiяльнiсть" i МСФЗ (IFRS) 12 "Розкриття iнформацiї про частки участi в iнших суб’єктах господарювання", МСФЗ (IAS) 28 отримав нову назву "Iнвестицiї в асоцiйованi компанiї та спiльнi пiдприємства" i тепер описує застосування методу дольової участi (методу участi в капiталi) не тiльки стосовно iнвестицiй в асоцiйованi компанiї, але також стосовно iнвестицiй в спiльнi пiдприємства. Товариство не має iнвестицiй в такi пiдприємства. Стандарт у новiй редакцiї набуває чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2013 р.
Поправки до МСФЗ (IAS) 32 - "Взаємозалiк фiнансових активiв i фiнансових зобов'язань"
В рамках цих поправок роз'яснюється значення фрази "на даний момент володiє юридично закрiпленим правом на здiйснення взаємозалiку". Поправки також описують, як слiд правильно застосовувати критерiї взаємозалiку в МСФЗ (IAS) 32 стосовно систем розрахункiв (таких як системи єдиного клiрингового центру). Передбачається, що данi змiни не вплинуть на фiнансове становище або фiнансовi результати дiяльностi Товариства. Поправки набувають чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2014 р.
Поправки до МСФЗ (IFRS 1) - "Позики, наданi державою"
Згiдно з даними поправками, Товариство, що вперше застосовують МСФЗ, повиннi застосовувати вимоги МСФЗ (IAS) 20 "Облiк державних грантiв та розкриття iнформацiї про державну допомогу" перспективно щодо наявних у них на дату переходу на МСФЗ позик, наданих державою. Товариства можуть прийняти рiшення про ретроспективному застосування вимог МСФЗ (IFRS) 9 (або МСФЗ (IAS) 39, залежно вiд того, який стандарт застосовується) i МСФЗ (IAS) 20 вiдносно позик, наданих державою, якщо на момент первинного облiку такої позики була необхiдна iнформацiя. Завдяки цьому виключенню, товариство, що вперше застосовують МСФЗ, звiльняються вiд ретроспективної оцiнки ранiше наданих їм державою позик за ставкою нижче ринкової. Поправка не вплине на фiнансову звiтнiсть Товариства. Поправка набирає чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2013 р.
Поправки до МСФЗ (IFRS) 7 - "Розкриття iнформацiї - взаємозалiк фiнансових активiв i фiнансових зобов'язань"
Згiдно з даними поправками, товариство зобов'язанi розкривати iнформацiю про права на здiйснення взаємозалiку i вiдповiднi угоди (наприклад, угоди про надання забезпечення). Завдяки таким вимогам користувачi будуть мати iнформацiю, корисною для оцiнки впливу угод про взаємозалiк на фiнансове становище Товариства. Новi вимоги щодо розкриття iнформацiї застосовуються до всiх визнаних фiнансових iнструментiв, якi взаємозалiковуються вiдповiдно до МСФЗ (IAS) 32 "Фiнансовi iнструменти: подання". Вимоги щодо розкриття iнформацiї також застосовуються до визнаних фiнансових iнструментiв, якi є предметом юридично закрiпленої генеральної угоди про взаємозалiк або аналогiчної угоди, незалежно вiд того, чи пiдлягають вони взаємозалiку згiдно з МСФЗ (IAS) 32. Поправки не матимуть впливу на фiнансовий стан i результати дiяльностi Товариства. Поправки набувають чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2013 р.
МСФЗ (IFRS) 9 - "Фiнансовi iнструменти"
МСФЗ (IFRS) 9 був випущений за результатами першого етапу проекту Ради з МСФЗ iз замiни МСФЗ (IAS) 39. Спочатку передбачалося, що стандарт набуде чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2013 р. або пiсля цiєї дати, але в результатi випуску Поправок до МСФЗ (IFRS) 9 "Дата обов'язкового застосування МСФЗ (IFRS) 9 i перехiднi вимоги до розкриття iнформацiї", опублiкованих в груднi 2011 р., дата обов'язкового застосування була перенесена на 1 сiчня 2015 р. Застосування першого етапу МСФЗ (IFRS) 9 може вплинути на класифiкацiю та оцiнку фiнансових активiв та фiнансових зобов’язань. Для надання повної картини можливого впливу цього стандарту на суми i розкриття у фiнансовiй звiтностi, Товариство оцiнить цей вплив у майбутньому, комплексно з матерiалами iнших етапiв проекту пiсля їхньої публiкацiї.
МСФЗ (IFRS) 10 - "Консолiдована фiнансова звiтнiсть", МСФЗ (IAS) 27 - "Окрема фiнансова звiтнiсть"
МСФЗ (IFRS) 10 замiнює ту частину МСФЗ (IAS) 27 "Консолiдована та окрема фiнансова звiтнiсть", в якiй розглядався облiк в консолiдованiй фiнансовiй звiтностi. Стандарт також розглядає питання, якi розглядалися в Iнтерпретацiї ПКI-12. МСФЗ (IFRS) 10 передбачає єдину модель контролю, яка застосовується до всiх компанiй, включаючи Товариства спецiального призначення. Змiни, що вносяться стандартом МСФЗ (IFRS) 10, вимагають вiд керiвництва значно бiльшого обсягу суджень при визначеннi того, якi з компанiй контролюються i, отже, повиннi консолiдуватися материнською компанiєю. МСФЗ (IFRS) 10 не впливатиме на окрему фiнансову звiтнiсть Товариства. Стандарт застосовується до рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2013 р.
МСФЗ (IFRS) 11 - "Спiльна дiяльнiсть"
МСФЗ (IFRS) 11 замiнює МСФЗ (IAS) 31 "Частки у спiльних пiдприємствах" i Iнтерпретацiю ПКI-13. МСФЗ (IFRS) 11 виключає можливiсть облiку спiльно контрольованих компанiй методом пропорцiйної консолiдацiї, залишаючи тiльки метод дольової участi (метод участi в капiталi). Попереднiй аналiз показав, що на даний час МСФЗ (IFRS) 11 не впливатиме на фiнансову звiтнiсть Товариства. Стандарт набирає чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2013 р.
МСФЗ (IFRS) 12 - "Розкриття iнформацiї про частки участi в iнших суб’єктах господарювання"
МСФЗ (IFRS) 12 мiстить всi вимоги до розкриття iнформацiї, якi ранiше передбачалися МСФЗ (IAS) 27 в частинi консолiдованої фiнансової звiтностi, а також всi вимоги до розкриття iнформацiї, якi ранiше передбачалися МСФЗ (IAS) 31 i МСФЗ (IAS) 28. Цi вимоги до розкриття iнформацiї стосуються часток участi капiтала в дочiрнiх компанiях, спiльнiй дiяльностi, асоцiйованих i структурованих Товариствах. Введено також ряд нових вимог до розкриття iнформацiї. МСФЗ (IFRS) 12 не впливатиме на окрему фiнансову звiтнiсть Товариства, а впливатиме лише на консолiдовану звiтнiсть. Стандарт застосовується до рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2013 р.
МСФЗ (IFRS) 13 - "Оцiнка справедливої вартостi"
МСФЗ (IFRS) 13 поєднує в одному стандартi всi вказiвки щодо оцiнки справедливої вартостi згiдно з МСФЗ. МСФЗ (IFRS) 13 не змiнює обставини, коли Товариства зобов'язанi використовувати справедливу вартiсть, а надає вказiвки щодо оцiнки справедливої вартостi згiдно з МСФЗ, коли використання справедливої вартостi потрiбно або дозволяється. На даний час Товариство оцiнює майбутнiй вплив застосування цього стандарту на фiнансове становище i фiнансовi результати дiяльностi. Можливий вплив на фiнансовi активи за справедливою вартiстю визначається як незначний. Стандарт застосовується до рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2013 р.
Iнтерпретацiя (IFRIC) 20 - "Витрати на розкривнi роботи на етапi експлуатацiї розроблюваного вiдкритим способом родовища"
Ця iнтерпретацiя застосовується стосовно витрат на видалення шлакових порiд (розкривнi роботи), що виникають на етапi експлуатацiї розроблюваного вiдкритим способом родовища. Iнтерпретацiя застосовується щодо звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2013 р. або пiсля цiєї дати. Ця iнтерпретацiя не стосується виключного виду дiяльностi Товариства.
Змiни у рамках програми "Щорiчнi удосконалення МСФЗ"
Цi удосконалення набувають чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2013 р. або пiсля цiєї дати. Перелiченi нижче вдосконалення не матимуть суттєвого впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства:
МСФЗ (IFRS) 1 "Перше застосування Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi": це удосконалення роз'яснює, що товариство, яка припинила застосовувати МСФЗ в минулому i вирiшила або зобов'язана знову складати звiтнiсть згiдно з МСФЗ, має право застосувати МСФЗ (IFRS) 1 повторно. Якщо МСФЗ (IFRS 1) не застосовується повторно, товариство повинна ретроспективно перерахувати фiнансову звiтнiсть так, якщо б вона нiколи не припиняла застосовувати МСФЗ.
МСФЗ (IAS) 1 "Подання фiнансової звiтностi": це удосконалення роз'яснює рiзницю мiж додатковою порiвняльною iнформацiєю (на добровiльнiй основi), i мiнiмумом необхiдної порiвняльної iнформацiї. Як правило, мiнiмально необхiдною порiвняльною iнформацiєю є iнформацiя за попереднiй звiтний перiод.
МСФЗ (IAS) 16 "Основнi засоби": це удосконалення роз'яснює, що основнi запаснi частини i аксесуари, якi вiдповiдають визначенню основних засобiв, не є запасами.
МСФЗ (IAS) 32 "Фiнансовi iнструменти: подання": це удосконалення роз'яснює, що податок на прибуток, який належить до виплати на користь акцiонерiв, облiковується вiдповiдно до МСФЗ (IAS) 12 "Податок на прибуток".
МСФЗ (IAS) 34 "Промiжна фiнансова звiтнiсть": це удосконалення приводить у вiдповiднiсть вимоги щодо розкриття у промiжнiй фiнансовiй звiтностi iнформацiї про загальнi суми активiв сегмента та iнформацiї про зобов'язання сегмента. Згiдно з цим удосконаленням, розкриття iнформацiї у промiжнiй фiнансовiй звiтностi має вiдповiдати розкриттям iнформацiї у рiчнiй фiнансовiй звiтностi.
3. Iнформацiя по сегментах
Опис сегменту.
Згiдно з МСФЗ (IFRS) 8 "Операцiйнi сегменти", операцiйний сегмент - це компонент Товариства, який займається економiчною дiяльнiстю, вiд якої вiн може заробляти доходи та нести витрати, операцiйнi результати якого регулярно переглядаються вищим керiвником з операцiйної дiяльностi (директором) для прийняття рiшень про ресурси, якi слiд розподiлити на сегмент, та оцiнювання результатiв його дiяльностi; та про який доступна дискретна фiнансова iнформацiя.
Аналiзуючи сегменти Товариства, можна видiлити єдиний сегмент – надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна .
Обґрунтування:
- Товариство не має фiлiй, географiчних сегментiв;
- Єдиним критерiєм, що мiг би слугувати основою для видiлення сегментiв, є надання в оренду примiщень чи об’єктiв. Але Товариство має просту функцiональну структуру, що не виокремлює пiдроздiлiв щодо оренди окремих примiщень чи об’єктiв як окремих центрiв доходiв чи витрат; розподiл витрат по видам оренди не виконується й не приймаються рiшення про ресурси, якi слiд розподiлити;
- Директор переглядає результати певних показникiв основної дiяльностi вiд здавання в оренду примiщень в цiлому по Товариству.
Видом дiяльностi Товариства є надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна .
Згiдно з вимогами МСФЗ (IFRS) Товариство розкриває наступну iнформацiю стосовно свого операцiйного сегмента.
Види продуктiв, вiд яких сегмент отримує дохiд – надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна. Мiжсегментних операцiй немає.
Розбiжностей мiж активами, зобов’язаннями, доходами та витратами сегменту та Товариства в цiлому немає. Асiметричних розподiлiв на сегменти немає.
Розподiлу на географiчнi регiони немає, iнформацiю повторювати не доцiльно (Харкiвський регiон).
Iншi розкриття та узгодження на 31.12.2016, що вимагаються, наведенi нижче у таблицi, тис. грн.:
Статтi, що узгоджуються|По сегменту 1|Коригування (межсегментнi та iншi)|По Товариству
Виручка вiд продажу зовнiшнiм покупцям|1535|-|1535
Виручка вiд мiжсегментних продажiв| 0| -| 0
Всього виручка|1535| -|1535
Iнший операцiйний дохiд| 41| -| 41
Собiвартiсть| (1007)| -| (1007)
Сукупнi операцiйнi витрати, крiм собiвартостi| (530)| -| (530)
У т.ч. Адмiнiстративнi витрати|(495)| -|(495)
Операцiйний фiнансовий результат|39| -|39
Фiнансовий дохiд|| -|
Фiнансовi витрати|-| -|-
Списання та знецiнення основних засобiв та НМА| 0| -| 0
Знецiнення фiнансових активiв | 0| -| 0
Iншi доходи| 0| -| 0
Iншi витрати|| -|
Прибуток до оподаткування|39| -|39
Витрати з податку на прибуток|7| -|7
Фiнансовий результат|32| -|32
Активи|590| -|590
У т.ч. необоротнi активи|394| -|394
Зобов'язання|93| -|93
Залишок капiтальних витрат| 0| -| 0
Також Товариство надає iнформацiю про ступiнь залежностi вiд своїх основних клiєнтiв. Якщо доходи вiд операцiйної дiяльностi надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна з одним зовнiшнiм клiєнтом досягають 10 % (або бiльше) доходiв Товариства, Товариство розкриває загальну суму доходiв вiд кожного такого клiєнта. Товариство має двох клiєнтiв, сума заробленого доходу за 2016 рiк склала 194 845,00 грн. (з ПДВ)- НП ТОВ "Астрон" ; 669 924,00 грн. (з ПДВ)-ЧПФ "Слобожанка"
4. Основнi засоби
|Класи основних засобiв, що облiковуються Товариством|Всього
|Будiвлi та споруди, що не надаються в оренду (пропорцiйно площi)|Машини i устаткування|Меблi та iнструмент|Iншi ОЗ|
Первiсна вартiсть чи оцiнка на 01.01.2016, тис. грн.|677|28|33|3|741
Придбано (у т.ч. модернiзацiя) тис. грн.|17| 6|-|-|23
Вибуло, тис. грн. |-|-|-|-|-
Переоцiнка, тис. грн.|-|-|-|-|
Iншi змiни (розкрити письмово), тис. грн. |-|-|-|-|-
Первiсна вартiсть чи оцiнка на 31.12.2016, тис. грн.|694|34|33|3|764
Знос та зменшення корисностi на 01.01.2016,
тис. грн.|(477)|(27)|(30)|(3)|(537)
Амортизацiйнi вiдрахування, тис. грн.|(7)|3|3|-|(13)
Знецiнення (зменшення корисностi), тис. грн.|-|-|-|-|-
Вибуло, тис. грн. |-|-|-|-|-
Iншi змiни (розкрити письмово), тис. грн. |-|-|-|-|-
Знос та зменшення корисностi на 31.12.2016,
тис. грн.|(484)|(30)|(33)|(3)|(550)
Чиста балансова вартiсть на 01.01.2016, тис. грн. |193|11|0|0|204
Чиста балансова вартiсть на 31.12.2016, тис. грн. |210|4|0|0|214
Згiдно з вимогами МСФЗ (IAS) 16 "Основнi засоби", Товариство розкриває також наступну iнформацiю.
Переоцiнка основних засобiв у 2016 роцi не проводилася, податкових ефектiв у зв’язку з переоцiнкою немає. Iнших змiн вартостi, крiм розкритих у таблицi, не було.
Всi класи основних засобiв облiковуються за моделлю iсторичної собiвартостi за вирахуваннями накопиченої амортизацiї та збиткiв вiд зменшення корисностi (знецiнення), використовуванi методи амортизацiї та термiни корисного використання розкритi пiд час опису положень Облiкової полiтики.
Активiв, класифiкованих як утримуваних для продажу або груп вибуття не має. Припиненої дiяльностi протягом 2016 року не було. Ознак знецiнення основних засобiв виявлено не було, збитки вiд зменшення корисностi не визнавалися. Вiдновлення збиткiв вiд зменшення корисностi не проводилося.
Амортизацiя основних засобiв визнавалася як витрати, не капiталiзувалася у балансову вартiсть iнших активiв. Товариство не веде будiвництва власними силами.
Курсових рiзниць та їхнього впливу на балансову вартiсть основних засобiв немає.
Всi основнi засоби, що розкритi у цiй фiнансовiй звiтностi, належать Товариства без будь-яких обмежень права власностi. Основних засобiв, переданих у заставу, або у забезпечення зобов’язань, у т.ч. третiх осiб, немає.
Договiрних зобов’язань щодо придбання основних засобiв у майбутньому немає. Попереднiх оплат у зв’язку з придбанням чи продажем основних засобiв у майбутньому немає.
Вiдшкодування вартостi ранiше пошкоджених (втрачених) основних засобiв не проводилося (таких випадкiв не було). Основних засобiв, що тимчасово не використовуються або вибули з експлуатацiї, немає.
Загальна первiсна вартiсть повнiстю з амортизованих основних засобiв (МНМА), що знаходяться у використаннi становить: на 01.01.2016 –36 тис. грн. , на 31.12.2016р. –36 тис. грн.
Товариство не володiє основними засобами (наприклад, будiвлями тощо), вартiсть яких, за умови оцiнки за iсторичною собiвартiстю, може суттєво вiдрiзнятися вiд їхньої справедливої вартостi.
5. Iнвестицiйна нерухомiсть
Стосовно iнвестицiйної нерухомостi Товариство застосовує модель собiвартостi (модель справедливої вартостi не застосовується на пiдставi того, що подальшi коливання справедливої вартостi в Українi не передбачуванi, оцiнки справедливої вартостi коштують додаткових витрат, модель собiвартостi запобiгає завищенню балансової вартостi внаслiдок амортизацiї). Товариством застосовується прямолiнiйний метод нарахування амортизацiї.
Данi щодо первiсної вартостi (ПНС) та накопиченої амортизацiї наведенi в Балансi (Звiтi про фiнансовий стан).
Товариство володiє наступною iнвестицiйною нерухомiстю: нежитловими примiщеннями, що надаються, згiдно укладених договорiв, в операцiйну оренду за адресою м. Харкiв, вул. Шевченка, 235.
Змiн балансової вартостi, та нарахування амортизацiї не було, тому узгодження балансової вартостi iнвестицiйної нерухомостi виглядає наступним чином (деталiзується окремо по всiх об’єктах iнвестицiйної нерухомостi для повного розкриття):
Нерухомiсть (код)|ПНС на 01.01.16|Знос на 01.01.16|Чиста балансова вартiсть на 01.01.16 |Збiльшення ПНС (полiпшення) за 2016 рiк|Нараховано зносу |ПНС на 31.12.16|Знос на 31.12.16|Чиста балансова вартiсть на 31.12.16
З-1 |22|(17)|5|0|(0)|22|(17)|5
Г-2|165|(126)|39|0|(3)|165|(129)|36
А-2|185|(149)|36|0|(2)|185|(151)|34
Б-2 |179|(129)|50|0|(2)|179|(131)|48
Ж-1 |20|(17)|3|0|(1)|20|(18)|2
О-2 |29|(23)|6|0|(1)|29|(24)|5
К-1 |16|(14)|2|0|(1)|16|(15)|1
Л-1 |51|(42)|9|0|(1)|51|(43)|8
И-1 |14|(12)|2|0|(1)|14|(13)|1
Е-1 |20|(17)|3|0|(1)|20|(18)|2
В-1 |7|(8)|0|0|(0)|7|(8)|0
Д-2 |111|(71)|39|0|(2)|111|(73)|37
ВСЬОГО|819|(625)|194|0|(15)|819|(640)|179
6. Нематерiальнi активи
|Програма 1 С: Бухгалтерiя сетевая |ВСЬОГО
Первiсна вартiсть чи оцiнка на 01.01.2016, тис. грн.|2|2
Придбано, тис. грн.|-|-
Створено, тис. грн.|-|-
Вибуло, тис. грн. |-|-
Переоцiнка, тис. грн.|-|-
Iншi змiни (розкрити письмово), тис. грн. |-|-
Первiсна вартiсть чи оцiнка на 31.12.2016, тис. грн.|2|2
Знос та зменшення корисностi на 01.01.2016, тис. грн.|2|2
Амортизацiйнi вiдрахування,
тис. грн.|-|-
Знецiнення (зменшення корисностi), тис. грн.|-|-
Вибуло, тис. грн. |-|-
Iншi змiни (розкрити письмово), тис. грн. |-|-
Знос та зменшення корисностi на 31.12.2016,
тис. грн.|2|2
Чиста балансова вартiсть на 01.01.2016, тис. грн. |0|0
Чиста балансова вартiсть на 31.12.2016, тис. грн. |0|0
Згiдно з вимогами МСФЗ (IAS) 38 "Нематерiальнi активи", Товариство розкриває також наступну iнформацiю.
Товариство не має нематерiальних активiв з невизначеним термiном корисного використання. Всi класи нематерiальних активiв облiковуються за моделлю iсторичної собiвартостi за вирахуваннями накопиченої амортизацiї та збиткiв вiд зменшення корисностi (знецiнення). Вiдповiдно, переоцiнка нематерiальних активiв у 2016 роцi не проводилася, податкових ефектiв у зв’язку з переоцiнкою немає. Iнших змiн вартостi, крiм розкритих у таблицi, не було.
Використовуванi методи амортизацiї та термiни корисного використання нематерiальних активiв розкритi пiд час опису положень Облiкової полiтики.
Курсових рiзниць та їхнього впливу на балансову вартiсть нематерiальних активiв немає.
Нематерiальних активiв, придбаних у зв’язку з придбанням бiзнесу, а також нематерiальних активiв, класифiкованих як утримуваних для продажу - протягом 2016 року не було та немає, тому такi рядки не включено до наведеної вище таблицi, в якiй розшифровано змiни чистої балансової вартостi.
Для фiнансової звiтностi немає суттєвих нематерiальних активiв.
Придбавання нематерiальних активiв за рахунок державних субсидiй (грантiв тощо) не було. Дослiджень та розробок у розумiннi МСФЗ (IAS) 38 "Нематерiальнi активи" не було.
Нематерiальнi активи, що розкритi у цiй фiнансовiй звiтностi, належать Товариства без будь-яких обмежень права власностi. Нематерiальних активiв, переданих у заставу, або у забезпечення зобов’язань, у т.ч. третiх осiб, немає. Невизнаних у фiнансовiй звiтностi, але контрольованих Товариством нематерiальних активiв, немає.
Загальна первiсна вартiсть повнiстю замортизоваих НМА, що знаходяться у використаннi становить: на 01.01.2016 – 2 тис. грн. , на 31.12.2016 р. – 2 тис. грн.
Договiрних зобов’язань щодо придбання нематерiальних активiв у майбутньому немає. Попереднiх оплат у зв’язку з придбанням чи продажем нематерiальних активiв у майбутньому немає. Ознак знецiнення функцiонуючих нематерiальних активiв виявлено не було, збитки вiд зменшення корисностi не визнавалися. Вiдновлення збиткiв вiд зменшення корисностi не проводилося. Нематерiальних активiв, що тимчасово не використовуються або вибули з експлуатацiї, немає.
7. Договори оренди як орендодавець
Товариство є орендодавцем за угодами операцiйної оренди власної iнвестицiйної нерухомостi (про яку наведено вище у Примiтцi 5).
Дохiд вiд оренди iнвестицiйної нерухомостi за 2016 рiк склав 1535 тис. грн., прямi операцiйнi витрати по операцiйнiй нерухомостi, включаючи утримання, за 2016 рiк склали 1509 тис. грн., амортизацiя 28 тис. грн. Обмежень щодо спроможностi реалiзувати iнвестицiйну нерухомiсть або щодо доходу i надходження вiд продажу немає. Контрактних зобов'язань купити, збудувати чи забудувати iнвестицiйну нерухомiсть або провести ремонт, обслуговування чи полiпшення у визначених сумах в майбутньому немає.
Опис угоди Товариства про оренду як орендодавця: договори оренди мiстять виключно положення договорiв операцiйної оренди, в основному, не перевищують 3 роки, нотарiального посвiдчення не потребують. Цi оренднi угоди не мають ознак фiнансової оренди, класифiкуються як операцiйна оренда; iнших орендних угод немає. Невiдмовних угод про операцiйну оренду та суборенду немає. Непередбачених орендних платежiв за цими договорами немає. Нiяких обмежень угодами оренди не встановлено (що стосуються дивiдендiв, додаткового боргу, подальшої оренди тощо). Застережень про змiннi цiни угоди не мiстять, нiяких обмовок стосовно права придбання угоди не мiстять.
Дохiд вiд надання послуг визнається рiвномiрно протягом термiну дiї договору.
Iнший дохiд (i вiдповiдна дебiторська заборгованiсть) визнається за методом нарахування, якщо виконуються вiдповiднi критерiї визнання доходу за МСБО (IAS) 18 "Дохiд", зокрема, можливiсть достовiрної оцiнки, ймовiрнiсть майбутнiх економiчних вигiд, згiдно з умовами договорiв.
Станом на 01.01.2016 р. та 31.12.2016 р. ознаки зменшення корисностi дебiторської заборгованостi за договорами оренди вiдсутнi.
Дебiторська заборгованiсть за договорами оренди станом на 01.01.2016 р. та 31.12.2016 р. дорiвнює 97 тис. грн. та 89 тис. грн., вiдповiдно. Резерву на знецiнення немає, оскiльки ознак знецiнення немає. Протягом 2016 року не було списано безнадiйної заборгованостi за договорами оренди.
8. Грошовi кошти та короткостроковi депозити
Склад грошових коштiв |На 01.01.2015, тис. грн.|На 31.12.2015, тис. грн.
Каса |0|0
Поточнi рахунки у банках |0|0
Короткостроковi депозити (до 90 днiв)|0|0
Грошовi кошти в дорозi (якщо є)|0|0
Разом |0|0
Всi грошовi кошти доступнi для використання, обмежень не встановлено.
Додатковi розкриття iз Звiту про рух грошових коштiв за 2016 рiк:
- Iнвестування в операцiйну потужнiсть не доречно для Товариства, полiпшення власної нерухомостi не проводиться
- Розкриття грошових потокiв за сегментами не проводиться, тому що видiлено один сегмент, грошовi потоки якого дорiвнюють потокам Товариства.
- Грошових потокiв вiд припиненої дiяльностi немає.
9. Iншi фiнансовi активи
Товариство подає iнформацiю про свої iншi фiнансовi активи з такою деталiзацiєю:
- фiнансовi активи, що оцiнюються за справедливою вартiстю з вiдображенням переоцiнки у прибутку чи збитку;
- фiнансовi активи на продаж, з вiдображенням результату переоцiнки у iншому сукупному доходi;
- фiнансовi активи утримуванi до погашення;
- дебiторська заборгованiсть (монетарна);
Перекласифiкацiй мiж вказаними категорiями (портфелями) протягом 2015 року не було.
Позик до отримання Товариство не має.
Похiдних фiнансових iнструментiв Товариство не має.
Облiк хеджування не вiдбувається.
Перемiщень мiж рiвнями iєрархiї справедливої вартостi не було. Балансова вартiсть всiх поточних фiнансових iнструментiв приблизно дорiвнює їхнiй справедливiй вартостi на пiдставi того, що вони будуть погашенi у найближчому майбутньому.
По всiх переданих фiнансових активах припинено визнання у повному обсязi (немає таких випадкiв, що активи переданi, а визнання не припинене внаслiдок об’єктивних пiдстав).
Фiнансових активiв, що переданi в заставу як забезпечення зобов'язань або умовних зобов'язань, станом на 01.01.2016 р. та 31.12.2016 р. немає.
Фiнансовi активи, що оцiнюються за справедливою вартiстю з вiдображенням переоцiнки у прибутку чи збитку
Станом на 01.01.2016 р. та 31.12.2016 р. Товариство не має фiнансових активiв, що оцiнюються за справедливою вартiстю з вiдображенням переоцiнки у прибутку чи збитку. Тому нiяка iнформацiя, що вимагається до розкриття по таких активах, не розкривається.
Фiнансовi активи на продаж, з вiдображенням результату переоцiнки у iншому сукупному доходi
Станом на 01.01.2016 р. та 31.12.2016 р. Товариство не має фiнансових активiв на продаж, з вiдображенням переоцiнки у iншому сукупному доходi. Тому нiяка iнформацiя, що вимагається до розкриття по таких активах, не розкривається.
Фiнансовi активи утримуванi до погашення
Станом на 01.01.2016 р. та 31.12.2016 р. Товариство не має фiнансових активiв, що утримуються до погашення. Тому нiяка iнформацiя, що вимагається до розкриття по таких активах, не розкривається.
Дебiторська заборгованiсть (монетарна)
Вся монетарна дебiторська заборгованiсть є поточною. Довгострокової дебiторської заборгованостi немає (амортизацiї фактично немає). Реверсування збиткiв вiд знецiнення не було.
По групах |На 01.01.16, тис. грн.|На 31.12.16, тис. грн.|Резерв на 31.12.2016 р., тис. грн. |Визнано знецiнення у 2016 роцi, тис. грн. |Списано безнадiй без, тис. грн. |В якому рядку чи рядках балансу враховано
Дебiторська заборгованiсть по орендi примiщень|97|89|0|0|0|1125
Дебiторська заборгованiсть за енергоносiї|120|-|0|0|0|1130
Всього|217|89|0|0|0|
* Дебiторська заборгованiсть по орендi примiщень окремо розкрита у Примiтцi 7 .
10. Iншi активи
В цiй примiтцi розкриваються суми по статтях активiв балансу, що не увiйшли в iншi примiтки. Ознак знецiнення iнших активiв станом на 31.12.16 немає.
Стаття "Дебiторська заборгованiсть за розрахунками за виданими авансами" мiстить передоплату постачальникам послуг, пов’язаних з експлуатацiєю об’єкта iнвестицiйної нерухомостi (немонетарна стаття) у сумi: станом на 01.01.2016 – 120 тис. грн., станом на 31.12.2016 – 98 тис. грн.
Стаття "Дебiторська заборгованiсть за розрахунками з бюджетом" мiстить переплату до бюджету (немонетарна стаття) у сумi: станом на 01.01.2016 – 23 тис. грн., станом на 31.12.2016 – 9 тис. грн.
Стаття "Iншi оборотнi активи" мiстить податковий кредит та зобов’язання з ПДВ у сумi: станом на 01.01.2016 –0 тис. грн., станом на 31.12.2016 – 0 тис. грн.
11. Знецiнення активiв
Товариством оцiнено, що ознак знецiнення по фiнансових та не фiнансових активах станом на 31.12.2016 р. не iснує, збитки вiд знецiнення не визнавалися, не вiдновлювалися. Тому iншi розкриття, якi б вимагалися МСФЗ (IAS) 36 "Зменшення корисностi активiв", МСФЗ (IAS) 39 "Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка", не наводяться.
Знецiнення по статтям, що облiковуються через iнший сукупний дохiд (статтi капiталу), немає.
12. Акцiонерний капiтал та iншi статтi власного капiталу
Власний капiтал Товариства складається з: статутного капiталу, нерозподiленого прибутку.
Статутний капiтал складається з внескiв акцiонерiв на зальну номiнальну суму 1132 тис. грн. (1131947,00 грн.). Станом на 01.01.2016 р. та 31.12.2016 р. Статутний капiтал сплачений повнiстю, згiдно з вимогами законодавства. Протягом 2016 року розмiр статутного капiталу не змiнювався. Iнформацiя про випуск акцiй:
Дата реєстрацiї випуску|Номер свiдоцтва про реєстрацiю випуску|Найменування органу, що зареєстрував випуск|Тип ЦП|Форма iснування |Номiнальна вартiсть акцiй (грн.)|Кiлькiсть акцiй (штук)|Загальна номiнальна вартiсть (грн.)
13.10.10|212/20/1/10|ХАРКIВСЬКЕ ТУ ДКЦПФР|Акцiї Iменнi простi|Бездокументарна|22,90|49430|1131947,00
Як зазначено в п. 2.1 цих Примiток "Основа подання фiнансової звiтностi", вiдхилення вiд вимог пунктiв 24 та 25 МСФЗ (IAS) 29 "Фiнансова звiтнiсть в умовах гiперiнфляцiї" стосовно перерахунку окремих частин капiталу (а саме, статутного капiталу), сформованих у роки гiперiнфляцiї, зроблене з метою досягнення достовiрного подання.
Пiдприємство було утворено в 1998 роцi як закрите акцiонерне товариство (ще до початку гiперiнфляцiї в Українi). В жовтнi 1994 року пiдприємство отримало внесок одного з акцiонерiв (нерезидента) у виглядi обладнання на суму еквiвалентну 21930 грн. За умови застосування цепного iндексу iнфляцiї (до кiнця 2000 року) для коригування цього внеску, вплив не фiнансову звiтнiсть був би наступним:
Мiсяць i рiк внеску у перiод гiперiнфляцiї|Сума внеску номiнальна, грн.|Загальний цепний iндекс|Сума зкоригована на iндекс, грн.|Сума коригування, грн.
Жовтень 1994 р.|21930|17,2547|378395,57|356465,57
Всього||||
Таким чином, станом на 01.01.2012 р. та 31.12.2012 р. статутний капiтал, вiдображений в цiй фiнансовiй звiтностi, було б збiльшено на 356 тис. грн., також було б зменшено прибуток (тобто, збiльшено непокритий збиток) на суму 356 тис. грн., що ввело б в оману акцiонерiв та користувачiв фiнансової звiтностi. Рiчний звiт, що буде затверджений Загальними зборами акцiонерiв, вiдображатиме їхню позицiю стосовно небажання переучувати стан власного капiталу. Мета фiнансової звiтностi – задовольняти, по-перше, вимоги провайдерiв капiталу (п.М2 Концептуальної основи фiнансової звiтностi за МСФЗ, ред. 2010 р., що оприлюднена на сайтi Мiнiстерства фiнансiв України); ця мета була б не досягнута у разi застосування коригувань, оскiльки, на вiдмiну вiд iнших товариств, основними провайдерами капiталу цього Товариства є акцiонери-фiзичнi особи та фiзичнi особи (директор), що надають безпроцентнi займи.
До трансформацiйних проведень станом на 01.01.2012 р. до складу власного капiталу також входив додатковий капiтал (попереднi переоцiнки об’єктiв основних засобiв та iнвестицiйної нерухомостi). Оскiльки Товариство вирiшило скористатися необов’язковим звiльненням МСФЗ (IFRS) 1 "Перше застосування Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi" у частинi використання доцiльної собiвартостi (див. Примiтку 24), такi дооцiнки у сумi 442 тис. грн. (441591,03 грн.) станом на 01.01.2012 р. було закрито на нерозподiлений прибуток. Таким чином, у трансформованiй фiнансовий звiтностi додатковий капiтал вiдсутнiй.
Нерозподiлений прибуток (непокритий збиток) – це сума прибутку, реiнвестована у пiдприємство, або сума непокритого збитку. Нерозподiлений прибуток є складовою частиною власного капiталу; це залишок власних зароблених Товариством коштiв, пiсля розподiлу. Станом на 01.01.2016 р. та 31.12.2016 р. ця стаття становила: "-731" тис. грн. та "-699"тис. грн., вiдповiдно. Тобто, Товариство має непокритий збиток, який у 2016 роцi з меньшився внаслiдок прибутку, отриманого в 2016р.
Змiни у кiлькiсному складi власного капiталу на загальну суму 433 тис. грн. детально наведено у Звiтi про змiни у власному капiталi за 2016 рiк, вони складаються з чистого прибутку, що збiльшує капiтал. Виплати дивiдендiв чи iншого розподiлу чистого прибутку протягом 2016 року не було.
13. Резерви та забезпечення
Резерв на виплату вiдпусток створюється з метою рiвномiрного включення майбутнiх витрат на виплату вiдпусток до витрат звiтного перiоду. При безпосередньому нарахуваннi вiдпускних працiвникам вiдповiдна сума вже не включається до витрат звiтного перiоду, а нараховується за рахунок коштiв сформованого резерву. Створення резерву вiдпусток не спричиняє наслiдкiв у податковому облiку, а є базою для виникнення вiдстрочених податкiв (вiдстрочених податкових активiв, оскiльки в податковому облiку витрати виникають у пiдприємства безпосередньо в момент нарахування вiдпускних до виплати (тобто в момент використання зарезервованих сум).
До забезпечень виплат персоналу належать також iншi суми нарахованих у звiтному перiодi витрат i платежiв персоналу, що здiйснюватимуться в майбутнiх звiтних перiодах. До таких виплат потрiбно вiднести витрати на обов’язковi вiдрахування (збори) для забезпечення виплат на оплату вiдпусток. Товариство створює забезпечення виплат персоналу з майбутнiх щорiчних вiдпусток, з урахуванням витрат на єдиний соцiальний внесок у розмiрi 36,77%; забезпечення оцiнено наступним чином, тис. грн. :
Забезпечення на 01.01.2016|-Використано|+Сформовано
(-Сторновано)|Забезпечення на 31.12.2016
1|(1)|1|1
14. Вiдстроченi податки
Iнформацiя щодо ставок оподаткування наведена у Примiтцi 20 Податки на прибуток.
Товариство наводить iнформацiю про вiдстроченi податки станом на 01.01.2016р. та 31.12.2016 р., змiни по позицiях визнанi у прибутку/збитку у 2016 роцi як змiни вiдстрочених податкiв (iнформацiя по позицiях, де не виникає тимчасових рiзниць, не наводиться). Змiна вiдстрочених податкiв збiльшила витрати з податку на прибуток на 1 тис. грн., про що наведено у Примiтцi 20.
На 01.01.2015 р., грн.
Назва статей, по яких виникли тимчасовi рiзницi|Облiкова база|Податкова база|Тимчасовi рiзницi|Ставка податку|ВПА|ВПЗ|Примiтки щодо строку утилiзацiї ВПА
|||Що пiдлягають вираху-ванню|Що пiдлягають оподат-куванню||||
Розрахунок резерву вiдпусток на 31.12.15|1|0,00|1| |21%|1| |До 31.12.16
IТОГО|х|х|х|х|х|1||
ЗГОРНУТО|х|х|х|х|х|1|х|
На 31.12.2015 р., грн.
Назва статей, по яких виникли тимчасовi рiзницi|Облiкова база|Податкова база|Тимчасовi рiзницi|Ставка податку|ВПА|ВПЗ|Примiтки щодо строку утилiзацiї ВПА
|||Що пiдлягають вираху-ванню|Що пiдлягають оподат-куванню||||
Розрахунок резерву вiдпусток на 31.12.16|1|0,00|1| |18%|1| |До 31.12.16
IТОГО|х|х|х|х|х|1||
ЗГОРНУТО|х|х|х|х|х|1|х|
Таким чином, залишок вiдстроченого податкового зобов’язання на 01.01.2016 складав 1 тис. грн., а на 31.12.2016 – 1 тис. грн.
Використання вiдстроченого податкового активу залежить вiд майбутнiх оподаткованих прибуткiв, яких буде достатньо.
Перенесених з Декларацiї податкових збиткiв чи невикористаних пiльг, якi б зменшили вiдстроченi податки у 2016 роцi, не було. Також немає не використаних у 2016 роцi та перенесених на майбутнi перiоди оподаткованих збиткiв чи пiльг. Тимчасових рiзниць, пов'язаних з iнвестицiями в дочiрнi пiдприємства, асоцiйованi пiдприємства, а також iз частками в спiльних пiдприємствах, немає.
Сторнування попереднього списання вiдстроченого податкового активу не вiдбувалося. Поточних та/або вiдстрочених податкiв, пов'язаних зi статтями, що вiдображаються безпосередньо за дебетом або кредитом власного капiталу, немає. Вiдстроченi податки не дисконтуються.
15. Фiнансовi зобов’язаннi та iнша кредиторська заборгованiсть
Фiнансових зобов’язань, що оцiнюються за справедливою вартiстю з вiдображенням переоцiнки у прибутку чи збитку, Товариство на 01.01.2016 р, протягом 2016 року та на 31.12.2016 р. не має.
Iншi фiнансовi зобов’язання облiковуються за амортизованою вартiстю iз застосуванням ефективної ставки. У статтi "Iншi довгостроковi зобов’язання" наведене зобов’язання, пов’язане iз отриманням пiдприємством безвiдсоткового займу вiд фiзичної особи (директора), що облiковується за амортизованою вартiстю.
Дисконтування – основна процедура фiнансових операцiй, лежить в основi доходностi фiнансових ринкiв. Дисконтування є єдиною методикою, яка порiвнює вартiсть рiзних об‘єктiв у часi. Дисконтування приводить теперiшню вартiсть до майбутньої i навпаки. Дисконтуванню пiдлягає лише довгострокова дебiторська заборгованiсть, короткострокову (поточну) заборгованiсть дисконтувати належить тiльки у випадках, коли рiзниця мiж майбутнiми та теперiшнiми грошовими потоками визнається досить iстотною.
Ставка дисконтування по довгостроковому договору обрана на рiвнi облiкової ставки Нацiонального банку України на дату укладання угоди (травень 2012 року), що дорiвнює 7,5% рiчних. Обрана ставка може бути переглянута, якщо Товариство отримає кращi данi про ставки для подiбних фiнансових iнструментiв. Вивiльнення дисконту визнається фiнансовими витратами.
Вiдомостi про розрахунок дисконтованих сум, фiнансового доходу та майбутнiх фiнансових витрат наведено нижче у таблицях, грн.:
Балансова вартiсть на 01.06.12|1 год расход|2 год расход|3 год расход|4 год расход|5 год расход|Бал ст-ть на 01.06.17
160208,49|12015,64|12916,81|13885,57|14926,99|16046,51|230000,00
Найменування операцiї|Сума|Балансова вартiсть на кiнець перiоду
Визнаються фiнансовi доходи в момент отримання |69791,51|160208,49
Фiнансовi витрати за термiн 01.06.12 - 31.12.12|-7009,12|167217,61
Фiнансовi витрати за термiн 01.01.13-31.12.13|-12541,32|179758,93
Фiнансовi витрати за термiн 01.01.14-31.12.14|-13481,92|193240,85
Фiнансовi витрати за термiн 01.01.15-31.12.15|-14493,06|207733,91
Фiнансовi витрати за термiн 01.01.16-31.12.16|-15580,04|223313,95
Фiнансовi витрати за термiн 01.01.17-31.05.17|-6686,05|230000,00
Всього|0|х
Балансова вартiсть цього зобов’язання може суттєво вiдрiзнятися вiд справедливої вартостi, але дисконтування зменшує таку рiзницю (а у разi пiдбору найбiльш доречної ставки – нiвелює).
Iншi фiнансовi зобов’язання є поточними, позик (кредитiв) Товариство не має, iншi короткостроковi зобов’язання фактично не амортизують, тому що оцiнено, що будуть погашенi протягом 12 мiсяцiв, балансова вартiсть приблизно дорiвнює справедливiй вартостi.
Iншi поточнi фiнансовi зобов’язання вiдображенi за статтями:
Стаття|Станом на 01.01.2016|Станом на 31.12.2016|Пояснення щодо змiсту суттєвих сум
Кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги|3|50|заборгованiсть за товари, роботи, послуги
Поточнi зобов'язання за розрахунками з бюджетом|-|-|Заборгованiсть з податку за прибуток
Поточнi зобов'язання за розрахунками зi страхування|4|3|Заборгованiсть з ЕСВ
Поточнi зобов'язання за розрахунками з оплати працi|9|13|за розрахунками з оплати працi
Iншi поточнi зобов'язання |63|27
|
В тч на 01.01.16: зобов’язання з пiдзвiтними особами 44 тис.грн.; на 01.12.16: зобов’язання з пiдзвiтними особами 3 тис.грн.;
ВСЬОГО|79|93|х
Нефiнансовi зобов’язання (немонетарна кредиторська заборгованiсть) є тiльки поточною:
Стаття|Станом на 01.01.2016|Станом на 31.12.2016|Пояснення щодо змiсту суттєвих сум
Поточнi зобов'язання за розрахунками з одержаних авансiв|-|8|Отриманi передоплати
Iншi поточнi зобов'язання |-|16|Податковий кредит з ПДВ
ВСЬОГО|-|24|х
16. Умовнi та договiрнi зобов'язання
Договiрнi зобов’язання
Товариство немає нiяких договiрних невiдказних чи iнших обтяжливих зобов’язань. Товариство не має договiрних зобов’язань з майбутнього придбання або продажу основних засобiв, iнвестування тощо. Товариство не виступає поручителем (не надавала гарантiй).
Умовнi зобов’язання
Товариство не має умовних активiв чи зобов’язань станом на 31.12.2016 р., Товариство не є стороною жодного судового процесу.
17. Операцiйнi доходи та витрати
17.1 Дохiд (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг)
В рядок 2000 включено iнформацiю щодо виручки по договорах операцiйної оренди ( див. Примiтку 7):
Стаття|Сума, тис. грн.
Чистий доход (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг)| 1535
Оскiльки надання в оренду є основним видом дiяльностi Товариства, дохiд вiд цiєї дiяльностi подано як основний, а не iнший операцiйний дохiд.
Бартерних угод не було.
17.2 Собiвартiсть реалiзованої продукцiї (товарiв, робiт, послуг)
В рядок 2050 "Собiвартiсть реалiзованої продукцiї (товарiв, робiт, послуг)" включено наступнi статтi:
Стаття|Сума, тис. грн.
Витрати на електроенергiю|726
Витрати на воду|8
Витрати на газ|169
Витрати на буд. матерiали (поточний ремонт)|90
Витрати на пож.iнвентар.|-
Витрати на канал.-очистнi споруди|11
Витрати на послуги по вивозу ТБО та послуги СЄС|1
Витрати на послуги дератизации|2
Витрати на послуги огнезащитной обробцi дер.покрит.|-
Витрати на послуги по утилiз.люмiн.ламп|-
ВСЬОГО|1007
17.3 Iншi операцiйнi доходи
В рядок2120 "Iншi операцiйнi доходи" включено наступнi статтi:
Стаття|Сума, тис. грн.
Оренда iнвестицiйної нерухомостi рядок 2000|1535
Дохiд вiд списання кредиторської заборгованостi|41
Дохiд вiд продажу ос|
ВСЬОГО|1576
Бартерних угод не було.
17.4 Адмiнiстративнi витрати
В рядок 2130 "Адмiнiстративнi витрати" включено наступнi статтi:
Стаття|Сума, тис. грн.
Матерiальнi витрати|-
Заробiтна плата адмiнiстративних працiвникiв|274
Нарахування на заробiтну плату адмiнiстративних працiвникiв|53
Оренда офiсу|0
Вiдрядження|0
Послуги стороннiх пiдприємств|168
ВСЬОГО|495
У складi адмiнiстративних витрат, як наведено вище, визнано деякi витрати, iнформацiя щодо яких розкривається додатково (про виплати працiвникам дивись Примiтку 17.7).
17.5 Витрати на збут
В рядок 2150 "Витрати на збут" включено наступнi статтi:
Стаття|Сума, тис. грн.
Iнформ. послуги в сферi мас. iнформацїї|1
ВСЬОГО|1
17.6 Iншi операцiйнi витрати
В рядок 2180 "Iншi операцiйнi витрати" включено наступнi статтi:
Стаття|Сума, тис. грн.
Податки пов’язанi з нерухомiстю|0
Витрати пов’язанi з утриманням iнвестицiйної нерухомостi|34
Амортизацiя iнвест. нерухомостi|0
ВСЬОГО|34
17.7 Винагороди працiвникам
Крiм операцiйних витрат по їхнiй функцiї, Товариство розкрила операцiйнi витрати по елементах за їхнiм характером. Додатково розкриваємо наступну iнформацiю щодо винагород працiвникам:
- Товариство не бере участi у недержавних пенсiйних планах .
- Умовних зобов'язань, якi виникають у зв'язку iз зобов'язаннями з виплат по закiнченнi трудової дiяльностi, вихiдних допомог тощо немає.
Склад витрат, пов’язаних з персоналом та залученням фiзичних осiб за цивiльно-правовими договорами :
Стаття|Сума, тис. грн.
Заробiтна плата за окладами (тарифами)|274
Премiї та iншi заохочування|0
Оплата непрацездатностi|0
Iншi витрати на персонал|0
Витрати за цивiльно-превовими договорами (не персонал)|0
УСЬОГО |274
Єдиний соцiальний внесок на витрати на персонал|53
Єдиний соцiальний внесок на витрати за цивiльно-правовими договорами|0
Внески на недержавне пенсiйне страхування персоналу|0
18. Iншi статтi доходiв та витрат
В рядок 2220 "Iншi фiнансовi доходи" включено наступнi статтi:
Стаття|Сума, тис. грн.
Фiн дохiд вiд безоплатно отриманого займу (з причини застосування дисконтування)|15
ВСЬОГО|15
"Iншi доходи" включено наступнi статтi:
Стаття|Сума, тис. грн.
Дохiд вiд реалiзацiї цiнних паперiв|0
ВСЬОГО|0
В рядок 2250 "Фiнансовi витрати" включено наступнi статтi:
Стаття|Сума, тис. грн.
Витрати з дисконтування довгострокової заборгованостi (вивiльнення дисконту|15
ВСЬОГО|15
В рядок 2270 "Iншi витрати" включено наступнi статтi:
Стаття|Сума, тис. грн.
Собiвартiсть реалiзованих цiнних паперiв|0
ВСЬОГО|0
19. Iншi статтi сукупного доходу
Формою Звiту про фiнансовi результати, що затверджений Мiнiстерством фiнансiв України та який використовується Товариством за вiдсутностi чiтких вказiвок щодо можливостi або неможливостi використання iнших форм фiнансової звiтностi, не передбачена частина, що включала б iншi статтi сукупного доходу.
Товариство станом на 01.01.2016 р. та 31.12.2016 р. та протягом 2016 року Товариство не мала операцiй, якi б вимагали застосування вiдображення через iнший сукупний дохiд (компоненти капiталу), тому невiдповiднiсть застосовуваних форм фiнансової звiтностi вимогам МСФЗ не впливає на достовiрнiсть звiтностi.
20. Податки на прибуток
Найменування показника|2016 р., тис. грн.
Поточний податок на прибуток |7
Вiдстроченi податковi активи:
на початок звiтного року |1
на кiнець звiтного року |1
Вiдстроченi податковi зобов'язання:
на початок звiтного року |0
на кiнець звiтного року |0
Включено до Звiту про фiнансовi результати - усього |(7)
у тому числi:
поточний податок на прибуток |7
зменшення (збiльшення) вiдстрочених податкових активiв |0
збiльшення (зменшення) вiдстрочених податкових зобов'язань |(0)
Вiдображено у складi власного капiталу - усього |0
у тому числi:
поточний податок на прибуток |0
зменшення (збiльшення) вiдстрочених податкових активiв |0
збiльшення (зменшення) вiдстрочених податкових зобов'язань |0
Таким чином, вiдстроченi податки за 2016 рiк нарахованi внаслiдок нарахування резерву вiдпусток на 31.12.2016р., аналогiчно на 01.01.2016 р.
Податку на прибуток, що вiдноситься до компонентiв iншого сукупного прибутку, немає.
Також Товариство надає таке узгодження у спрощенiй формi, тис. грн.:
Облiковий прибуток, який за законодавством пiдлягає оподаткуванню: |
Теоретичний податок на прибуток за ставкою (200*21%)|(7)
1. Всього податок на прибуток, розрахований за даними бухгалтерського облiку|(7)
2. Суми узгоджень, у т.ч.:|(0)
Коригування поточних податкiв минулих рокiв|0
Податковi пiльги|0
Визнанi податковi збитки попереднiх перiодiв|0
Доходи / витрати, що не включенi в Декларацiю х 21%|0
Наслiдки, що виникають внаслiдок особливого порядку оподаткування (постiйнi рiзницi з дисконтування) х 21% згорнуто всi плюси та мiнуси| (0)
3. Всього витрати (дохiд) з податку на прибуток (ряд 1 +/– ряд 2) |(7)
Умовних зобов'язань чи умовних активiв вiд нерозв'язаних суперечок з податковими органами немає. Припиненої дiяльностi та пов’язаних з нею витрат/доходiв з податку немає.
21. Управлiння ризиками
Фiнансовi ризики та управлiння ними
Товариство наражається на фiнансовi ризики внаслiдок операцiй з фiнансовими iнструментами. Фiнансовi ризики включають в себе: ринковий ризик, кредитний ризик i ризик лiквiдностi. Метою (цiллю) управлiння ризиками є їхня мiнiмiзацiя або мiнiмiзацiя їхнiх наслiдкiв. Нижче буде наведено опис кожного з цих ризикiв i короткий опис методiв, якi Товариство застосовує для управлiння ними. Змiн в цiлях i методах управлiння ризиками не вiдбувалося.
Концентрацiї вказаних ризикiв у кiлькiсному вираженнi визначаються шляхом групування фiнансових iнструментiв, виходячи зi схожостi в характеристиках i однакового пiдлягання впливу змiн в економiчних або iнших умовах. Схожiсть характеристик є наступною: валюта (гривня), географiчний регiон (Україна), емiтенти та контрагенти (резиденти України). Товариство не має пiдстав для iнших характеристик, тому вважається, що всi ризики зконцентрованi саме по вказаних характеристиках в однiй (єдинiй) групi. Кiлькiснi показники по цiй групi характеристик дорiвнюють загальним кiлькiсним показникам та окремо не наводяться.
Наражання на фiнансовi ризики виникає в процесi звичайної дiяльностi Товариства, це пов'язано, в основному, з iнвестицiйним ризиком. Для того щоб обмежити iнвестицiйний ризик: пiд час вибору фiнансових iнструментiв, по можливостi, об'єктивно аналiзується певний актив i вiдстежується подальша iнформацiя щодо цього активу. Банкiвськi рахунки розмiщуються, в основному, в надiйних банках (це особливо актуально в умовах нової хвилi банкрутства банкiвських установ).
Фiнансовi активи та фiнансовi зобов'язання пiдлягають наступним фiнансовим ризикам:
• Ринковий ризик: змiни на ринку можуть iстотно вплинути на активи/зобов'язання прибутковiсть активiв може зменшитися. Ринковий ризик складається з ризику процентної ставки, цiнового ризику i валютного ризику (у разi володiння валютою чи проведення валютних операцiй);
• Ризик втрати лiквiдностi: Товариство може не виконати своїх зобов’язань з причини недостатностi (дефiциту) обiгових коштiв; тож за певних несприятливих обставин, Товариство може бути змушене продати свої лiквiднi активи за бiльш низькою цiною, нiж їхня справедлива вартiсть, з метою погашення зобов'язань;
• Кредитний ризик: Товариство може зазнати збиткiв у разi невиконання фiнансових зобов’язань контрагентами (дебiторами).
(а) Ринковий ризик
Всi фiнансовi iнструменти схильнi до ринкового ризику - ризик того, що майбутнi ринковi умови можуть знецiнити iнструмент.
Товариство не пiддається значному валютному ризику, тому що у 2016 роцi не здiйснювала валютних операцiй i не має валютних залишкiв та заборгованостей.
Цiновим ризиком є ризик того, що вартiсть фiнансового iнструмента буде змiнюватися внаслiдок змiн ринкових цiн. Цi змiни можуть бути викликанi факторами, характерними для окремого iнструменту або факторами, якi впливають на всi iнструменти ринку.
Аналiз чутливостi до змiни процентної ставки не буде повнiстю iнформативним, т.я. плаваючi процентнi ставки вiдсутнi, проте на вимогу МСФЗ (IFRS) 7, Товариство розкриває аналiз чутливостi чистого прибутку i загального сукупного доходу умовно за 2016 рiк за спрощеним сценарiєм змiни процентних ставок на +/-10% вiд iснуючих ставок, у вiдносному значеннi:
Фiнансовi iнструменти, пов’язанi у 2016 р. з процентними доходами чи процентними витратами|% дохiд чи % витрати, нарахованi у 2016 р., тис. грн.|% дохiд чи
% витрати, у разi збiльшення ставок на 10%, тис. грн. (2 х 1,1)|% дохiд чи
% витрати, у разi зменшення ставок на 10%, тис. грн. (2 х 0,9)|Вплив на сукупний дохiд у разi збiльшення ставок, тис. грн.
(3-2)|Вплив на сукупний дохiд у разi зменшення ставок, тис. грн.
(4-2)
1|2|3|4|5|6
А) Фiнансовi активи
Депозити|0|0|0|х|х
Довгостроковi активи, що дисконтуються|0|0|0|х|х
Б) Фiнансовi зобов’язання
Банкiвськi кредити|0|0|0|х|х
Довгостроковi зобов’язання, що дисконтуються|(15)|(15)|(15)|х|х
ВСЬОГО
(рiзниця А-Б)|(15)|(15)|(15)|х|х
Вплив оподаткування (сума податку на прибуток з вказаних вище доходiв/витрат*)|0|0|0|х|х
Чистий прибуток /збиток пiсля оподаткування|(15)|(15)|(15)|(0)|0
*податок на прибуток не розраховано, т.як. витрати на амортизацiю дисконту не враховуються у податковому облiку.
За оцiнкою керiвництва Товариства, у найближчому майбутньому вплив коливання процентних ставок буде аналогiчним.
(б) Ризик втрати лiквiдностi
Iнвестицiями з високим рiвнем лiквiдностi можуть вважатися такi активи, як банкiвськi депозити до запитання, короткостроковi депозити, iнвестицiї в цiннi папери, що користуються стабiльним необмеженим попитом тощо. Товариство не має високолiквiдних активiв, проте володiє iнвестицiйною нерухомiстю.
Термiни погашення по похiдних фiнансових зобов’язаннях не розкриваються окремо, т.я. Товариство таких не має. Фiнансових гарантiй, привелiйованих акцiй, iнших фiнансових зобов’язань немає.
Товариство розкриває тiльки термiни погашення непохiдних фiнансових зобов’язань. У таблицi нижче наведено розподiл недисконтованих непохiдних фiнансових зобов'язань Товариства (довгострокових та поточних) за групами згiдно з термiнами погашення, що залишилися вiд дати закiнчення звiтного перiоду 31.12.2016 р. до дати погашення. Часовi iнтервали умовно визначенi як до 3 мiсяцiв, вiд 3 до 12 мiсяцiв, бiльше 12 мiсяцiв:
Станом на 31.12.2016 по категорiях|Термiн погашення до 3 мiсяцiв, тис. грн.|Термiн погашення вiд 3 до 12 мiсяцiв, тис. грн.|Термiн погашення бiльше 12 мiсяцiв, тис. грн.
Процентнi кредити та позики|0|0|0
Торгiвельна заборгованiсть (за товари, роботи, послуги)|50|0|0
Вся iнша кредиторська заборгованiсть (включаючи довгострокову)|27|63|0
Товариство має доступ до фiнансування у достатньому обсязi, реструктуризувавши поточнi безвiдсотковi займи у довгостроковi. Взагалi, лiквiднiсть Товариства станом на 31.12.2016 р. є задовiльною: так, коефiцiєнт лiквiдностi (вiдношення оборотних активiв до поточних зобов’язань) станом на 31.12.2016становить 1,6. Цей коефiцiєнт наведений як кiлькiсна iнформацiя, яка дозволяє користувачам фiнансової звiтностi оцiнити масштаб цього ризику.
(в) Кредитний ризик
Товариство схильне до кредитного ризику, який виражається як ризик того, що контрагент-дебiтор не буде здатний в повному обсязi i в певний час погасити свої зобов'язання. Кредитний ризик регулярно контролюється. Управлiння кредитним ризиком здiйснюється, в основному, за допомогою аналiзу здатностi контрагента сплатити заборгованiсть. Кредитний ризик стосується дебiторської заборгованостi (за договорами оренди тощо). Дебiторська заборгованiсть регулярно перевiряється на iснування ознак знецiнення.
МСФЗ (IFRS) 7 вимагає розкриття, яке найкращим чином подає максимальний кредитний ризик Товариства, що дорiвнює балансовiй вартостi (за мiнусом сформованого резерву пiд знецiнення), за вирахуванням сум залiку проти зобов’язань, з додаванням сум наданих фiнансових гарантiй/порук та сум безвiдзивних зобов’язань з надання позики, з додатковим вирахуванням договiрних покриттiв чи забезпечень, що зменшують кредитний ризик. Для Товариства станом на 31.12.2016 р. максимальний кредитний ризик дорiвнює балансовiй вартостi вiдповiдних статей, тому що iншi чинники вiдсутнi.
Також товариство розкриває iнформацiю про кредитну якiсть фiнансових активiв, яка станом на 31.12.2016 р. не є анi простроченими, анi знецiненими – висока кредитна якiсть, прострочення, затримок зi сплати чи iнших ознак знецiнення немає. Фiнансових активiв, що простроченi, але не знецiненi, немає.
Балансова вартiсть фiнансових активiв суттєво не вiдрiзняється вiд їхньої справедливої вартостi (всi поточнi). Грошовi кошти вiдповiдають їхнiй справедливiй вартостi, поточна дебiторська та кредиторська заборгованiсть вiдображає наймовiрнiшi очiкування справедливої вартостi її короткотермiнового погашення.
Керiвництво регулярно контролює дебiторську заборгованiсть по договорах оренди.
Iншi ризики та управлiння ними
Управлiння капiталом
На виконання вимог МСФЗ (IAS)1 "Подання фiнансової звiтностi", товариство розкриває цiлi, полiтики та процеси управлiння капiталом.
У якостi капiталу управляється власний капiтал Товариства, у тому числi: статутний капiтал та нерозподiлений прибуток. Кiлькiснi та якiснi данi про те, що управляється як капiтал, наведенi у 12 "Акцiонерний капiтал та iншi статтi власного капiталу". Основнi цiлi управлiння капiталом: пiдтримання достатностi капiталу, що встановлено законодавчо, та адекватностi капiталу для ведення дiяльностi та максимiзацiї вигiд власникiв. Товариство управляє капiталом та змiнює його у залежностi вiд економiчних вимог та вимог законодавства. Показник, що використовується Товариством для управлiння капiталом – коефiцiєнт фiнансової стiйкостi (показник концентрацiї власного капiталу, коефiцiєнт фiнансової незалежностi), що розраховується як вiдношення власного капiталу до пiдсумку пасиву, мiнiмальне значення якого встановлене Товариством бiльше 0,5. Так, станом на 31.12.2016 р. коефiцiєнт фiнансової стiйкостi 0,56 , що є прийнятним показником.6Товариство виконує вимоги законодавства стосовно розмiру та сплати акцiонерних (статутних) капiталiв, але не виконує вимоги Цивiльного кодексу України щодо перевищення вартостi чистих активiв (власного капiталу) над розмiром статутного капiталу, внаслiдок минулих збиткiв.
22. Розкриття iнформацiї щодо пов'язаних сторiн
Ця фiнансова звiтнiсть є окремою фiнансовою звiтнiстю Товариства та не мiстить результатiв дiяльностi iнших Товариством, проте розкривається все наступне.
Товариство в обов’язковому порядку розкриває вiдносини мiж дочiрнiми та материнським пiдприємствами, з наведенням детальних даних, що iдентифiкують сторони. Материнської Компанiї, яка б контролювала Товариство, немає. Дочiрнiх Товариством немає.
Пов’язаними особами є акцiонери: юридична особа - 49% частка участi, фiзична особа 1 - 10,93% , фiзична особа 2 - 28,61%; та директор.
Товариство розкриває iнформацiю щодо компенсацiй, виплачених у 2016 роцi провiдному управлiнському персоналу (директору), за категорiями виплат:
а) короткостроковi виплати працiвникам - 7 тис.грн..;
б) виплати по закiнченнi трудової дiяльностi – немає;
в) iншi довгостроковi виплати працiвникам – немає;
г) виплати при звiльненнi – немає;
ґ) платiж на основi акцiй – немає.
Товариство розкриває також наступну iнформацiю по категорiях пов’язаних сторiн (нижче в таблицi перерахованi всi категорiї пов’язаних сторiн та всi типи розкриттiв по категорiях, якi вимагаються МСФЗ (IAS) 24 "Розкриття iнформацiї про зв'язанi сторони", але заповнено лише тi данi, якi доречнi для Товариства), тис. грн.:
Категорiї|Операцiї за 2016 рiк*|Дебiторська заборгованiсть|Кредиторська
заборгованiсть|Гарантiї чи поруки, наданi або отриманi|Витрати 2016 року з безнадiйної / сумнiвної заборгова-ностi цiєї сторони
|Сума операцiй за рiк|Тип операцiї|Сума на 31.12.15|Резерв сумнiвних боргiв|Строки та умови погашення (або вказати: поточна, без особливих умов)|Сума на 31.12.15|Строки та умови погашення (або вказати: поточна, без особливих умов)||
Материнська компанiя
|-|-|-|-|-|-|-|-|-
Суб'єкти господарювання, якi здiйснюють спiльний контроль або суттєвий вплив на Товариством|-|-|-|-|-|-|-|-|-
Дочiрнi пiдприємства
|-|-|-|-|-|-|-|-|-
Асоцiйованi пiдприємства
|-|-|-|-|-|-|-|-|-
Спiльнi пiдприємства, у яких Товариство виступає контролюючим учасником|-|-|-|-|-|-|-|-|-
Провiдний управлiнський персонал Товариства або її Материнської компанiї|-
-|Позика надана
Позика повернута|-|-|-|63|Довгострокова КЗ|-|-
Всi iншi зв'язанi сторони
|
|
Оренда, дохiд iз iнвестором –юридичною особою.
|-|-|-|-|-|-|-
* У операцiях за рiк наводяться всi типи операцiй (наприклад, продаж/придбання товарiв чи основних засобiв тощо; надання або отримання послуг; оренда; рух за фiнансовими угодами (зокрема, позики та внески власного капiталу); надання гарантiй або застави i т.д.), крiм виплат персоналу, що розкритi вище окремо.
23. Подiї пiсля звiтного перiоду
Дата затвердження фiнансової звiтностi до випуску вказана у Примiтцi 1. "Iнформацiя про Товариство"; Товариство оцiнило в перiод з 01.01.2016 р. й до цiєї дати iснування наступних подiй:
а) подiї, якi свiдчать про умови, що iснували на кiнець звiтного перiоду (подiї, якi вимагають коригування фiнансової звiтностi за 2016 рiк); та
б) подiї, якi свiдчать про умови, що виникли пiсля звiтного перiоду (подiї, якi не вимагають коригування фiнансової звiтностi, але вимагають певних розкриттiв).
Жодного типу подiй виявлено не було.